Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25 lipca 2021

1. Dzisiaj w liturgii wspominamy św. Jakuba Apostoła oraz św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, opiekuna kierowców i podróżujących. Składamy serdeczne życzenia imieninowe wszystkim solenizantom, a szczególnie księdzu proboszczowi Krzysztofowi Gołąbkowi oraz ks. wikariuszowi Krzysztofowi Golasowi. Życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitych łask w kapłańskiej posłudze oraz opieki św. Krzysztofa.

2. Dzisiaj kończy się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. MIVA Polska zaprasza wszystkich kierowców do udziału w akcji Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W związku z tym po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów i kierowców oraz zbiórka datków na środki transportu dla misjonarzy.

3. Obchodzimy dzisiaj po raz pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Zapraszamy Babcie, Dziadków i Osoby Starsze do naszej Katedry na godz. 14.30 na wykład: Wartość międzypokoleniowego braterstwa i przyjaźni. O godz. 15.00 w intencji Seniorów zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby.

4. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele w Polsce jako Dzień solidarności
z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie
. Zapowiedziana zbiórka do puszek Caritas zostanie przeprowadzona przez Komisję Charytatywną w przyszłą niedzielę (1 sierpnia).

5. W poniedziałek (26 lipca) przypada liturgiczne wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Pamiętajmy o modlitwie i wdzięczności wobec naszych rodziców i dziadków.

6. Za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.

7. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.

8. W najbliższą sobotę (31 lipca) kończy posługę w naszej Katedrze diakon Karol Migut. Dziękujemy za jego piękną posługę oraz życzmy Bożego błogosławieństwa w przygotowaniu do kapłaństwa.

9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

 

Powrót na górę strony