Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

31 lipca 2022

 1. Jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc ważnych kościelnych świąt maryjnych oraz rocznic i świąt narodowych. Jest to także tradycyjny czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę. Dla wielu katolików sierpień jest miesiącem dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych, a dla wszystkich czasem modlitwy o trzeźwość Narodu. W związku z tym na stolikach za ławkami wyłożone są informacje i deklaracje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
 2. We wtorek (2 sierpnia) za nawiedzenie sanktuarium lub kościoła parafialnego można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. W czwartek (4 sierpnia) rozpocznie się Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy na Mszę Świętą na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 6.30 w kościele farnym w Rzeszowie. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez Katolickie Radio VIA. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15.00 w Sali Papieskiej odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe grupy św. Kazimierza.
 5. W pierwszy piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30 i 7.00, natomiast po południu spowiedź od godz. 17.00 i Msza Święta o godz. 18.00. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną.
 6. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00. Nieprzerwanie modlimy się o pokój na Ukrainie. Modlimy się także o dar urodzaju oraz o zachowanie od klęsk żywiołowych.
 7. W sobotę (6 sierpnia) obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. O godz. 17.00 odprawimy wynagradzające nabożeństwo pierwszej soboty i różaniec. Także od godz. 17.00 będzie możliwość spowiedzi.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 9. Także w przyszłą niedzielę o godz. 20.00 w naszej Katedrze odbędzie się kolejny koncert w ramach Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Przy organach zasiądzie dyrektor artystyczny festiwalu – prof. Marek Stefański. Koncert będzie połączony z promocją płyty Organy Katedry Rzeszowskiej. Z tej okazji po Mszach Świętych od godz. 10.30 będzie można usłyszeć krótki koncert organowy w wykonaniu prof. Marka Stefańskiego oraz zakupić płytę z muzyką organową, nagraną na organach naszej katedry wraz z dedykacja artysty.
 10. Dziękujemy za wakacyjną posługę w naszej Katedrze ks. Karolowi Migutowi i dk. Mikołajowi Czurczakowi. W sierpniu wakacyjną posługę w Katedrze rozpoczynają ks. Adrian Pazdan i dk. Michał Mycek. Życzymy Bożego błogosławieństwa na czas posługiwania w naszej wspólnocie.
 11.  Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony