Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

01 sierpnia 2021

1. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.

2. Także dzisiaj po każdej Mszy Świętej można złożyć ofiary do puszek Caritas jako wyraz solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie.

3. Rozpoczyna się sierpień, miesiąc ważnych kościelnych świąt maryjnych oraz rocznic i świąt narodowych. Jest to także tradycyjny czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę. Dla wielu katolików sierpień jest miesiącem dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych, a dla wszystkich czasem modlitwy o trzeźwość Narodu.

4. W poniedziałek (2 sierpnia) za nawiedzenie sanktuarium lub kościoła parafialnego można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami.

5. W środę (4 sierpnia) rozpocznie się 44. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, każdego dnia pielgrzymować będzie grupa 150 osób. Zapraszamy na Mszę Świętą na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 6.30 w kościele farnym w Rzeszowie. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez fale Katolickiego Radia VIA. Codziennie Msza Święta dla pielgrzymów transmitowana z kościoła Ojców Bernardynów o godz. 18.00, a w niedzielę z naszej Katedry o godz. 9.00. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej sprawowanej na Jasnej Górze 13 sierpnia o godz. 11.30.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

7. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu od godz. 17.00 i Msza Święta o godz. 18.00. W tym dniu odwiedzimy także chorych z posługą sakramentalną.

8. Także w piątek (6 sierpnia) obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.

9. W sobotę zapraszamy o godz. 17.00 na wynagradzające nabożeństwo pierwszej soboty i różaniec.

10. Za tydzień w niedzielę (8 sierpnia) o godzinie 20.00 w naszej Katedrze odbędzie się kolejny z tegorocznych koncertów Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Wystąpi niemiecki wirtuoz organów Björn O. Wiede. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

11. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.

12. Dzisiaj rozpoczyna posługę w naszej Katedrze diakon Dominik Świeboda. Życzymy Bożego błogosławieństwa na czas posługi w naszej wspólnocie.

13. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

Powrót na górę strony