Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXI Niedziela Zwykła

25 sierpnia 2019

  1. Decyzją Księdza Biskupa nowym wikariuszem w naszej Katedrze został mianowany ks. dr Krzysztof Golas. Serdecznie witamy ks. Krzysztofa i życzymy Bożego błogosławieństwa i radości z posługi w naszej parafii.
  2. Decyzją władz Prowincji Sióstr Felicjanek zostały również dokonane zmiany Sióstr posługujących w Parafii Katedralnej. Po 15 latach pracy w Katedrze odchodzi do Przemyśla Siostra Ignacja, po 3 latach pracy katechetki odchodzi do Pszczyny Siostra Karola i po 2 latach pracy w kuchni odchodzi do Przemyśla Siostra Klara. Wszystkim Siostrom dziękujemy za ofiarną pracę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Fatimskiej na nowych placówkach. Nowoprzybyłe Siostry przywitamy w przyszłą niedzielę.
  3. W dniu dzisiejszym przy naszej Katedrze odbędą się Diecezjalne Dożynki. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00 przy Muszli w Parku Papieskim, następnie Msza Święta o godz. 12.00.
  4. W poniedziałek 26 sieprnia obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Jest to dzień odpustu w parafii Rzeszów – Drabinianka. Suma odpustowa o godz. 18.00.
  5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
  6. W czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na wynagradzającą adorację Najświętszego Sakramentu.
  7. W przyszłą niedzielę 1 września przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się za naszą Ojczyznę, za tych, którzy oddali życie w walce o wolność i prośmy o pokój na świecie. O godz. 16.00 będzie nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych.
  8. W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego zachęcamy rodziców, dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie podczas porannych i wieczornych Mszy Świętych.
  9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony