Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

01 września 2019

 1. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy Dożynki Diecezjalne. Wszystkim osobom, a zwłaszcza członkom Liturgicznej Służby Ołtarza, składamy serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.
 2. Dzisiaj przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się za naszą Ojczyznę, za tych, którzy oddali życie w walce o wolność i prośmy o pokój na świecie. O godz. 12.00 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby w intencji pokoju. O godz. 14.00 zabrzmią wszystkie dzwony kościelne w naszej diecezji, stosownie do prośby prezydenta. O godz. 16.00 nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W poniedziałek 2 września rozpoczęcie roku szkolnego. Na Mszę Świętą o godz. 8.00 zapraszamy wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkoli i Szkoły Podstawowej nr 23 wraz z rodzicami, nauczycielami i wychowawcami oraz dzieci i młodzież naszej parafii.
 4.  W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. W czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na wynagradzającą adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej oraz wspólnoty Alfa.
 7. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz. 17.00, a o 18.00 Msza Święta. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną. Na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VIII. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie.
 8. W sobotę o godz. 17.00 wynagradzające nabożeństwo pierwszej soboty. Po Mszy Świętej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 9. Od przyszłej niedzieli po wakacyjnej przerwie wznawiamy Msze Święte z udziałem dzieci o godz.12.00 (poza okolicznościami liturgii diecezjalnej z udziałem Księdza Biskupa).
 10. W przyszłą niedzielę, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, na Mszy Świętej o godz. 12.00 pobłogosławimy dzieci oraz matki oczekujące potomstwa.
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Włocławka, gdzie w sobotę, 14 września, odbędzie się wielka modlitwa za Kościół i Ojczyznę „Polska pod Krzyżem”. Wyjazd o północy z piątku na sobotę z parkingu przy Katedrze, powrót w niedzielę w godzinach południowych. Koszt wyjazdu 100 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 12. Wspólnota Alfa zaprasza do włączenia się w akcję pomocy na rzecz powstającego szpitala w Republice Środkowej Afryki. Do koszy za ławkami można składać: środki opatrunkowe (bandaże, gazy, podkłady, plastry oraz żółte wenflony dla wcześniaków). Mile widziany jest również sprzęt medyczny. Zbiórka potrawa do 16 września br. Za pomoc serdecznie dziękujemy.
 13. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej, szczególnie naszej darmowej gazetki Parafia Katedralna, w której znajdziemy m.in. ogłoszenia parafialne, intencje mszalne oraz ciekawe artykuły z życia parafii i Kościoła.
Powrót na górę strony