Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

03 września 2023

 1. W naszej Katedrze witamy diakona Łukasza Cyrnka, który rozpoczyna w naszej parafii praktykę duszpasterską. Życzymy Bożego błogosławieństwa na czas posługi!
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic. Mszą Świętą o godz. 17.00 rozpocznie się spotkanie popielgrzymkowe grupy 4 (św. Kazimierza, św. Kingi,
  św. Barbary, św. Stanisława) 46. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
 3. W poniedziałek (4 września) o godz. 8.00 zapraszamy na Mszę Świętą na rozpoczęcie roku szkolnego.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
 5. W piątek (8 września) obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 pobłogosławimy dzieci oraz matki oczekujące potomstwa.
 6. Także w piątek zapraszamy na spotkanie Oazy w dwóch grupach: o godz. 16.30 dzieci z kl. III-VI, natomiast młodzież z kl. VII-VIII i szkoły średniej zacznie swoje spotkanie Mszą Świętą o godz. 18.00. Zapraszamy nowe i chętne osoby do wspólnej formacji.
 7. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00.
 8. W sobotę (9 września) przypada 5. rocznica śmierci ks. Dariusza Drozda. Msza Święta za jego duszę będzie odprawiona o godz. 18.00.
 9. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej w dolnym kościele będzie można zapisać się na kandydata na ministranta. Serdecznie zapraszamy chłopców od II klasy szkoły podstawowej do podjęcia tej pięknej posługi przy Ołtarzu. Można także zgłaszać się do grupy ministrantów dorosłych. Szczegóły u ks. Pawła.
 10. Wejściówki dla pielgrzymów indywidualnych na beatyfikację Rodziny Ulmów są do odebrania dzisiaj w kancelarii parafialnej po Mszach Świętych oraz w godzinach pracy kancelarii w ciągu tygodnia. Karty wstępu dla zgłoszonych pielgrzymów autokarowych w grupie parafialnej będą rozdawane w autokarze. Wyjazd w niedzielę 10 września o godz. 5:30 z placu przed Katedrą. Koszt 30 zł, wpłaty w autokarze. Są jeszcze wolne miejsca.
 11. W sobotę (9 września) o godz.  18.00 odbędzie się koncert z okazji beatyfikacji Rodziny Ulmów pt. „Nie ma większej miłości”. Miejsce koncertu: Stadion w Markowej. Wstęp wolny.
 12. Wspólnota Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na nocne czuwanie modlitewne w dniach 14-15 września w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu. Wyjazd 14 września 2023 r. (czwartek) z parkingu przy Katedrze o godz. 14.00. Powrót w piątek rano. Informacje i zapisy pod nr tel. 720 107 327 (Zofia Sowa) lub 601 793 810.
 13. W dniach 22-24 września będą w naszej parafii rekolekcje ewangelizacyjne dla małżeństw. Prosimy o modlitwę w tej intencji. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
 14. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Po wakacyjnej przerwie jest już dostępna nasza gazetka katedralna, w której znajdziemy ciekawe artykuły z życia kościoła, diecezji i naszej parafii.
Powrót na górę strony