Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

30 sierpnia 2020

 1. Dzisiaj przy naszej Katedrze odbędą się Diecezjalne Dożynki – dziękczynienie za chleb, plony ziemi i pracę rolnika. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00 w Parku Papieskim, następnie Msza Święta o godz. 12.00.
 2. W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego zachęcamy rodziców, dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty w poniedziałek od godz. 17.00.
 3. We wtorek 1 września o godz. 8.00 zapraszamy na Mszę Święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla dzieci, rodziców i nauczycieli.
 4. Także we wtorek o godz. 17.00 odbędzie się zbiórka ministrantów, a o godz. 19.00 zbiórka lektorów.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej oraz wspólnoty ALFA.
 7. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz. 17.00, a o godz. 18.00 Msza Święta. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną. Na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania po kl. VIII. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie. Przypominamy, że bierzmowanie będzie miało miejsce 3 października o godz. 11.00. Także w piątek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Oazy.
 8. W sobotę o godz. 17.00 wynagradzające nabożeństwo pierwszej soboty. Po Mszy Świętej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 9. W niedzielę o godz. 16.00. nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 10. Praktykę duszpasterską w naszej Katedrze kończy dziś diakon Mateusz Wielgosz. Dziękujemy za podejmowaną posługę, głoszone słowo Boże i wszelkie zaangażowanie. Otaczamy modlitwą i powierzamy wstawiennictwu Matki Bożej Fatimskiej na czas bezpośredniego przygotowania do święceń kapłańskich.
 11. Od poniedziałku do piątku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00. Modlimy się o ustanie pandemii.
 12. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.
 13. Na parkingu przed Katedrą ustawiony jest kontener do składowania makulatury w ramach akcji „Pomoc dla misji”. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 14. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony