Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

29 sierpnia 2021

1. Dzisiaj przy naszej Katedrze odbywają się Diecezjalne Dożynki. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00 w Parku Papieskim, następnie Msza Święta o godz. 12.00 także w Parku Papieskim.

2. W środę 1 września o godz. 8.00 zapraszamy na Mszę Święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00, a także codziennie podczas porannych i wieczornych Mszy Świętych.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

4. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

5. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30 i 7.00, po południu spowiedź od godz. 17.00, a o godz. 18.00 Msza Święta. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

6. W sobotę o godz. 17.00 wynagradzające nabożeństwo pierwszej soboty i Różaniec. Po Mszy Świętej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.

8. Także w przyszłą niedzielę (5 września) Caritas Polska organizuje zbiórkę do puszek na pomoc uchodźcom z Afganistanu.

9. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.

10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

11. Praktykę duszpasterską w naszej Katedrze kończy dziś diakon Dominik Świeboda. Dziękujemy za podejmowaną posługę, głoszone słowo Boże i wszelkie zaangażowanie. Otaczamy modlitwą i powierzamy wstawiennictwu Matki Bożej Fatimskiej na czas bezpośredniego przygotowania do święceń kapłańskich.

Powrót na górę strony