Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXIII Niedziela Zwykła

08 września 2019

  1. W poniedziałek 9 września przypada 1. rocznica śmierci ks. Dariusza Drozda. Msza Święta za jego duszę będzie odprawiona o godz. 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Przyjaciół WSD.
  2. Także w poniedziałek o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z parafii Rzeszowa i okolic w Ogrodach Bernardyńskich przy sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Święta z wręczeniem symboli wiary.
  3. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Koła Misyjnego.
  4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
  5. W czwartek 12 września obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Rzeszowskiej. Suma odpustowa w Ogrodach Bernardyńskich odbędzie się o godz. 18.00. Ojcowie Bernardyni zapraszają do udziału. Od godz. 17.00 w naszej Katedrze zapraszamy na wynagradzającą adorację Najświętszego Sakramentu.
  6. W piątek, 13 września, przeżywać będziemy uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.40 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja z figurą Matki Bożej i relikwiami Dzieci Fatimskich, zakończona Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
  7. W sobotę 14 września przypada w liturgii Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Włocławka, gdzie w sobotę, 14 września, odbędzie się wielka modlitwa za Kościół i Ojczyznę „Polska pod Krzyżem”. Wyjazd o północy z piątku na sobotę z parkingu przy Katedrze, powrót w niedzielę w godzinach południowych. Koszt wyjazdu 100 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. W łączności z tym wydarzeniem zapraszamy w sobotę do naszej Katedry. O godz. 15.00 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i adoracja Krzyża (tak jak w Wielki Piątek) oraz prywatna modlitwa do godz. 18.00.
  8. Wspólnota Alfa zaprasza do włączenia się w akcję pomocy na rzecz powstającego szpitala w Republice Środkowej Afryki. Do koszy za ławkami można składać: środki opatrunkowe (bandaże, gazy, podkłady, plastry oraz żółte wenflony dla wcześniaków). Mile widziany jest również sprzęt medyczny. Zbiórka potrawa do 16 września. Za pomoc serdecznie dziękujemy!
  9. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Katolickie Radio VIA.
  10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony