Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10 września 2023

 1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej w dolnym kościele można zapisać się na kandydata na ministranta. Serdecznie zapraszamy chłopców od II klasy szkoły podstawowej do podjęcia tej pięknej posługi przy ołtarzu. Można także zgłaszać się do grupy ministrantów dorosłych. Szczegóły u ks. Pawła.
 2. Dzisiaj w naszej Katedrze rozpoczynamy nowy projekt Niedziela z Owieczką. Zapraszamy dzieci z rodzicami na Msze Święte rodzinne o godz. 12:00. Zawsze po ich zakończeniu najmłodsi będą otrzymywać specjalne karty z pytaniami dotyczącymi usłyszanej Ewangelii. Natomiast w każdą kolejną niedzielę dzieci, które przyniosą poprawne odpowiedzi na pytania, wezmą udział w losowaniu drobnych upominków.
 3. W poniedziałek (11 września) o godz. 17.00 próba Dziewczęcej Scholi Katedralnej. Zapraszamy również nowe dziewczynki, które chciałyby śpiewać w Scholi.
 4. Również w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Przyjaciół WSD.
 5. We wtorek (12 września) obchodzimy uroczystość Matki Bożej Patronki Rzeszowa. Główne uroczystości odpustowe u oo. bernardynów o godz. 18.00. Po wieczornej Mszy Świętej w Katedrze spotkanie Koła Misyjnego.
 6. Także we wtorek odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII. O godz. 18.00 Msza Święta i katecheza.
 7. Jeśli ktoś z dorosłych parafian nie przyjął sakramentu bierzmowania, a chciałby się do niego przygotować, prosimy, aby zgłosił się do kancelarii parafialnej osobiście lub telefonicznie.
 8. W środę (13 września) zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.40 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja różańcowa zakończona Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
 9. W czwartek (14 września) święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w piątek (15 września) wspomnienie NMP Bolesnej.
 10. W czwartek o godz. 19.00 wprowadzenie w medytację słowa Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 11. W piątek o godz. 17.30 w dolnym kościele nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.
 12. W każdy piątek zapraszamy do sali domu katechetycznego na spotkanie Oazy w dwóch grupach: na godz. 16.30 dzieci z kl. III-VI, natomiast młodzież z kl. VII-VIII i szkoły średniej zaczyna o godz. 17.30. Zapraszamy nowe, chętne osoby do wspólnej formacji.
 13. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00.
 14. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do św. Jana Pawła II
 15. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce obchodził będzie Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Katolickie Radio VIA.
 16. W dniach 22-24 września odbędą w naszej parafii rekolekcje ewangelizacyjne dla małżeństw. Zapraszamy małżeństwa, lecz może w nich wziąć udział także jedno z małżonków oraz każdy, kto pragnie słuchać słowa Bożego. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji. Szczegóły na stronie internetowej parafii. 
 17. Katedralna Schola Liturgiczna zaprasza osoby w wieku od 16 do 40 lat, które kochają śpiew i cenią sobie piękno muzyki w liturgii. Nie trzeba znać nut. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza https://forms.gle/HZQRwGzT2DYUkoL58. Szczegółowe informacje zostaną przesłane drogą mailową. Próby Scholi odbywają się we wtorki w Domu Katechetycznym w godzinach 19.00-20.30. Katedralna Schola Liturgiczna pod dyrekcją ks. Juliana Wybrańca podejmuje posługę m.in. podczas Mszy Świętych i nabożeństw w Katedrze.
 18. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W gazetce parafialnej artykuł o beatyfikowanej dzisiaj w Markowej rodzinie Ulmów.
Powrót na górę strony