Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

06 września 2020

  1. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
  2. W poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie i próba Scholi. Zapraszamy nowe kandydatki do wielbienia Pana Boga śpiewem.
  3. We wtorek obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 pobłogosławimy dzieci oraz matki oczekujące potomstwa. Po Mszy Świętej spotkanie Koła Misyjnego.
  4. W środę 9 września przypada 2. rocznica śmierci ks. Dariusza Drozda. Msza Święta za jego duszę będzie odprawiona o godz. 18.00.
  5. W piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania po kl. VIII na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na katechezę.
  6. W sobotę 12 września przypada Uroczystość Matki Bożej Patronki RzeszowaGłówne uroczystości odpustowe u Ojców Bernardynów o godz. 18.00.
  7. W przyszłą niedzielę, 13 września, przeżywać będziemy Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.40 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja różańcowa, zakończona Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
  8. Od poniedziałku do piątku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00. Dziękujemy za dar Eucharystii i modlimy się o ustanie pandemii. Zachęcamy do chwili modlitwy w wybranym dniu.
  9. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.
  10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej, szczególnie naszej gazetki Parafia Katedralna, w której znajdziemy m.in. ogłoszenia parafialne, intencje mszalne oraz ciekawe artykuły z życia parafii i Kościoła.
Powrót na górę strony