Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXIV Niedziela Zwykła

15 września 2019

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Wychowania pod hasłem: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”. Naszą modlitwą w ciągu tego tygodnia wspieramy trud wychowania młodego pokolenia. Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania w grupach duszpasterskich:

2. Także dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dobrowolnymi ofiarami do puszek możemy wesprzeć katolickie Radio VIA.

3. We wtorek 17 września przypada 80. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. W Rzeszowie główne obchody rozpoczną się w kościele Świętego Krzyża o godz. 18.00 celebracją eucharystyczną, po czym nastąpi modlitewny przemarsz pod Krzyż Ofiar Komunizmu na pl. Śreniawitów.

4. W środę obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży oraz Polski. O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.

5. W czwartek od godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek, z racji III piątku miesiąca, zapraszamy na godz. 17.30 do dolnego kościoła na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.

7. W minionym tygodniu został oczyszczony ołtarz Matki Bożej Fatimskiej, konserwacji i oczyszczenia wymagają także liczne wota, które powrócą na ołtarz w nowym ułożeniu.

8. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

9. W styczniu 2020 roku organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe w Meksyku. Jest jeszcze 6 miejsc. Dla zainteresowanych informacje w kancelarii parafialnej.

Powrót na górę strony