Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

17 września 2023

 1. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach Świętych można złożyć ofiary do puszek na Katolickie Radio „VIA”
 2. Dziś także przypada 84. rocznica napaści sowieckiej na Polskę w II wojnie światowej. Módlmy się o pokój na świecie i na Ukrainie.
 3. W poniedziałek 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski, dzieci i młodzieży.
 4. Także w poniedziałek (18 września) po Mszy Świętej wieczornej w dolnym kościele odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z kl. III, które w maju 2024 roku pragną przystąpić do I Komunii Świętej w Katedrze.
 5. We wtorek odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII. O godz. 18.00 Msza Święta i spotkanie w grupach. 
 6. Także we wtorek (19 września) odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie Wspólnoty Matek. Formacja rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 19:00 u sióstr serafitek, następnie adoracja i spotkanie. Zapraszamy wszystkie chętne mamy do wspólnej modlitwy i formacji.
 7. W czwartek (21 września) liturgiczne święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 8. W każdy piątek zapraszamy do sali domu katechetycznego na spotkanie Oazy w dwóch grupach: na godz. 16.30 dzieci z kl. III-VI, natomiast młodzież z kl. VII-VIII, szkoły średniej i starsi zaczynają o godz. 17.30. Zapraszamy nowe, chętne osoby do wspólnej formacji.
 9. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00. 
 10. Katedralna Schola Liturgiczna zaprasza osoby w wieku od 16 do 40 lat, które kochają śpiew i cenią sobie piękno muzyki w liturgii. Nie trzeba znać nut. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza https://forms.gle/HZQRwGzT2DYUkoL58. Szczegółowe informacje zostaną przesłane drogą mailową. Próby Scholi odbywają się we wtorki w Domu Katechetycznym w godzinach 19.00-20.30. Katedralna Schola Liturgiczna pod dyrekcją ks. Juliana Wybrańca podejmuje posługę m.in. podczas Mszy Świętych i nabożeństw w Katedrze.
 11. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 12. W dniach 22-24 września odbędą w naszej parafii rekolekcje ewangelizacyjne dla małżeństw. Zapraszamy małżeństwa, lecz może w nich wziąć udział także jedno z małżonków oraz każdy, kto pragnie słuchać słowa Bożego. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
 13. Zachęcamy do głosowania na projekty zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 r. przez znajdujący się na terenie naszej parafii Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 (Szkoła podstawowa nr 23). Można głosować do 8 października. Poniżej znajduje się instrukcja głosowania.
  Kategoria I
  Zadanie 8
  Budowa boiska typu „Orlik” ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej nr 23 w Rzeszowie
  Kategoria II
  Zadanie 34
  Budowa toru rolkowo-wrotkowego przy Szkole Podstawowej nr 23 w Rzeszowie
  Kategoria III
  Zadanie 84
  Poprawa kondycji fizycznej i psychicznej uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 w Rzeszowie poprzez organizację wycieczek i wyjazdów rekreacyjno-sportowych: zielona i biała szkoła
  Aby zagłosować, należy wejść na stronę: https://erzeszow.pl/pl/3108-rbo/83207-panel-glosowania-rbo-2024.html i wypełnić formularz.
  Uwaga! Może głosować każdy nawet najmłodszy mieszkaniec Rzeszowa.
Powrót na górę strony