Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

13 września 2020

  1. Dzisiaj wieczorem przeżywać będziemy Nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 18.15 będzie możliwość spowiedzi. O godz. 18.40 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja różańcowa, zakończona Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
  2. Dziś także rozpoczyna się X Tydzień Wychowania w Polsce pod hasłem: „Budujmy więzi”. Niech będzie to zachęta do budowania pozytywnych relacji z młodymi ludźmi w rodzinie, w szkole, a także w naszej wspólnocie parafialnej.
  3. W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Przyjaciół WSD.
  4. W środę z racji 16. dnia miesiąca po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do przedkładania intencji za wstawiennictwem św. Jana Pawła II do skrzynki umieszczonej na filarze przy ołtarzu-relikwiarium.
  5. W piątek obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży oraz Patrona Polski. Z racji III piątku miesiąca, zapraszamy na godz. 17.30 do dolnego kościoła na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego. Natomiast o godz. 19.00 zapraszamy młodzież naszej parafii na adorację Najświętszego Sakramentu „Godzina dla Jezusa” w dniu liturgicznego święta św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży.
  6. Od poniedziałku do piątku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00. Zapraszamy do uwielbienia i dziękczynienia w roku duszpasterskim poświęconym Eucharystii.
  7. W przyszłą niedzielę 20 września Kościół w Polsce obchodził będzie 54. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach Świętych będzie zbiórka do puszek na Katolickie Radio „VIA”.
  8. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.
  9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony