Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

20 października 2019

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość złożenia do puszek dobrowolnej ofiary na misje. W tym tygodniu zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach różańcowych: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00, podczas których będziemy modlić się w intencji misji i misjonarzy. 
  2. Księża Werbiści składają podziękowanie za włączenie się w akcję „Każdy znaczek wspiera misje” oraz ofiarowanie znaczków pocztowych na cele misyjne. Bóg zapłać!
  3. We wtorek obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. W tym dniu pragniemy poświęcić ołtarz-relikwiarium ku czci Świętego Papieża na Mszy Świętej o godz. 18.00 jako dar parafian na 100-lecie urodzin Karola Wojtyły. 20 minut przed Mszą Świętą nasz Chór Katedralny Pueri Cantores Resovienses wykona koncert dedykowany św. Janowi Pawłowi II. Po Mszy Świętej Akcja Katolicka naszej parafii poprowadzi różaniec z Ojcem Świętym Janem Pawłem II przy Jego relikwiach (stąd nie będzie różańca przed Mszą Świętą). Uroczystości przewodniczył będzie Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Do udziału zapraszamy wszystkich parafian i gości.
  4. Także we wtorek zapraszamy młodzież z kl. VIII przygotowującą się do bierzmowania na Mszę Świętą o 18.00, a po niej na różaniec i krótkie spotkanie.
  5. W czwartek od godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych z naszych rodzin. Przez cały miesiąc będziemy w czasie wypominek modlić się w ich intencji. Kartki, na których można wpisywać imiona zmarłych (najlepiej dużymi, drukowanymi literami, w mianowniku) znajdują się na stoliku za ławkami. Można je składać w kopertach do skrzynki za ławkami.
  7. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W kancelarii są także do nabycia piękne książkowe kalendarze „Ewangelia na każdy dzień”.
Powrót na górę strony