Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

17 października 2021

 1. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę z okazji Dnia Papieskiego na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
 3. Dzisiaj w naszej Katedrze będzie miało miejsce uroczyste rozpoczęcie etapu diecezjalnego Ogólnego Synodu Biskupów. Z tej okazji Mszy Świętej o godz. 17.00 będzie przewodniczył bp Jan Wątroba.
 4. W poniedziałek (18 października) przypada wspomnienie św. Łukasza – patrona Służby Zdrowia. Wszystkich pracowników Służby Zdrowia będziemy polecać w tym dniu w modlitwie różańcowej o godz.17.30.
 5. We wtorek o godz. 18.00 w Sali Papieskiej odbędzie się spotkanie Wspólnoty Matek.
 6. W piątek (22 października) obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
 7. Także w piątek Wspólnoty Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszają do klasztoru w Borku Starym na czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem w intencji ojczyzny od godz. 15.00 do Apelu.
 8. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość złożenia do puszek dobrowolnej ofiary na misje. 
 9. Od poniedziałku do piątku w górnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, zakończenie nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.
 10. Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych. Przez cały miesiąc będziemy w czasie wypominków modlić się w ich intencji. Kartki, na których można wpisywać imiona zmarłych (najlepiej dużymi, drukowanymi literami i imiona w mianowniku) znajdują się na stoliku za ławkami. Można je składać w kopertach do skrzynki znajdującej się za ławkami.
 11. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony