Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24 września 2023

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Katolickie Radio „VIA” w kwocie 4 950 zł i 10 €.
 2. Dzisiaj po Mszach Świętych można złożyć ofiary do puszek na rzecz chorej na nowotwór pnia mózgu sześcioletniej Zuzi Małachy z Rzeszowa. Pieniądze będą zbierać wolontariusze – rodzice dzieci z przedszkola, do którego uczęszcza Zuzia.
 3. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do dolnego kościoła na katechezę dla dorosłych i młodzieży.
 4. W piątek (29 września) obchodzimy święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. To także uroczystość odpustowa w parafii pw. św. Michała Archanioła. Suma odpustowa o godz. 18.00. Składamy serdeczne życzenia imieninowe wszystkim solenizantom, a szczególnie ks. Michałowi i ks. Rafałowi: życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki świętych Archaniołów i obfitych łask w kapłańskiej posłudze.
 5. Także w piątek wspólnota oazowa zaprasza na modlitwę nieszporami za Kościół, diecezję i naszą parafię w dolnym kościele o godz. 19.00.
 6. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik – miesiąc różańca świętego. Różaniec w naszej Katedrze będziemy odmawiać w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.
 8. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Rozpoczęcie o godz. 15.00 na Placu Śreniawitów. Zachęcamy do udziału szczególnie Róże Różańcowe. W związku z tym zmiana tajemnic różańcowych w naszej parafii będzie w drugą niedzielę - 8 października. Zachęcamy nowe osoby do włączenia się we wspólnotę koron różańcowych naszej parafii, by uzupełnić brakujące osoby.
 9. W piątek (6 października) o godz. 19.00 w Sali Papieskiej rozpoczniemy katechezy przedmałżeńskie. Zapraszamy wszystkich, którzy planują zawarcie związku małżeńskiego. Zapisy odbędą się na pierwszym spotkaniu.
 10. W związku ze zbliżającym się wyborami prosimy o uszanowanie sakralnego charakteru Katedry i jej otoczenia. Nie ma naszej zgody na umieszczanie banerów, plakatów i innych materiałów promujących jakąkolwiek opcję polityczną. Zachęcamy natomiast wszystkich do modlitwy w intencji Ojczyzny.
 11. Zachęcamy także do czytelnictwa prasy katolickiej. Po Mszach Świętych zachęcamy do nabycia w kancelarii parafialnej w Domu Katechetycznym albumu Kościoły Diecezji Rzeszowskiej w cenie 100 zł. Tom I poświęcony jest świątyniom Dekanatu Katedralnego z naszą Katedrą na czele.
Powrót na górę strony