Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

01 października 2023

 1. Rozpoczął się październik – miesiąc różańca świętego. Różaniec w naszej Katedrze będziemy odmawiać w niedziele o godz. 16.00, a w dni powszednie o godz. 17.30.
 2. Dzisiaj odbędzie się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Rozpoczęcie o godz. 15.00 na Placu Śreniawitów. Zachęcamy do udziału szczególnie Róże Różańcowe. W związku z tym zmiana tajemnic różańcowych w naszej parafii będzie w przyszłą niedzielę. Zachęcamy nowe osoby do włączenia się we wspólnotę koron różańcowych naszej parafii, by uzupełnić brakujące osoby.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
 5. Także w czwartek o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się wprowadzenie w medytację słowa Bożego i adoracja eucharystyczna Pana Jezusa.
 6. W I piątek okazja do spowiedzi rano od godz. 6.30, po południu od godz. 17.00 i Msza Święta o godz. 18.00. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną.
 7. Także w piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VII na wieczorną Mszę Świętą, a po niej na spotkanie.
 8. W październiku od poniedziałku do piątku w górnym kościele będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, zakończenie nabożeństwem różańcowym
  o godz. 17.30.
 9. W piątek (6 października) o godz. 19.00 w Sali Papieskiej rozpoczniemy katechezy przedmałżeńskie. Zapraszamy wszystkich, którzy planują zawarcie związku małżeńskiego. Zapisy odbędą się na pierwszym spotkaniu.
 10. W sobotę godz. 17.00 odprawimy wynagradzające nabożeństwo pierwszej soboty i odmówimy różaniec. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii św. w naszej Katedrze otrzymają różańce.
 12. Ruch Światło-Życie Diecezji Rzeszowskiej organizuje rekolekcje „Dobra Nowina o Rodzinie” dla małżeństw bezdzietnych, rodziców adopcyjnych oraz rozważających adopcję. Rekolekcje odbędą się w Domu Rekolekcyjnym „Kana” w Czarnej Sędziszowskiej w dn. 3-5.11.2023 r. W programie spotkania z psychologiem, pedagogiem i duszpasterzem. Wśród prelegentów pracownicy Domów dla Dzieci i Ośrodka Adopcyjnego ROPS w Rzeszowie. Kosz rekolekcji 170 zł/os dorosła. Zgłoszenia i zapisy do 26 października przez formularz internetowy https://tiny.pl/c5mnj Szczegółowych informacji udziela Diakonia Miłosierdzia Ruchu – Agata i Paweł Zaborscy oraz ks. Łukasz Nowosielski. E-mail: diakmil.rzeszow@gmail.com oraz tel. 720 832 363. 
 13. Katedralna Schola Liturgiczna zaprasza osoby w wieku od 16 do 40 lat, które kochają śpiew i cenią sobie piękno muzyki w liturgii. Nie trzeba znać nut. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza https://forms.gle/HZQRwGzT2DYUkoL58. Szczegółowe informacje zostaną przesłane drogą mailową. Próby Scholi odbywają się we wtorki w Domu Katechetycznym w godzinach 19.00-20.30. Katedralna Schola Liturgiczna pod dyrekcją ks. Juliana Wybrańca podejmuje posługę m.in. podczas Mszy Świętych i nabożeństw w Katedrze.
 14. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej oraz do nabycia pamiątkowego albumu Kościoły Diecezji Rzeszowskiej.
Powrót na górę strony