Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

27 września 2020

 1. Kościół obchodzi dziś Dzień Migrantów i Uchodźców. Z tej okazji po Mszach Świętych można złożyć ofiary do puszek na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach na wyspie Lesbos.
 2. Wraz z Komisją Charytatywną składamy podziękowanie za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek w kwocie 4460 zł na Katolickie Radio VIA.
 3. We wtorek obchodzimy święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Składamy życzenia imieninowe wszystkim solenizantom, a szczególnie naszemu księdzu Michałowi: Bożego błogosławieństwa i obfitych łask w kapłańskiej posłudze.
 4. Od czwartku rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. Różaniec w naszym kościele będziemy odmawiać w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz. 17.00, a o 18.00 Msza Święta. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży w przededniu Bierzmowania. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną.
 7. W sobotę 3 października na Mszy Świętej o godz. 11.00 bp Jan Wątroba udzieli w naszej Katedrze sakramentu Bierzmowania. Okazja do spowiedzi przed bierzmowaniem będzie w piątek od godz. 17.00.
 8. Także w sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające i różaniec. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Nabożeństwo Różańcowe i zmiana tajemnic.
 10. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Rozpoczęcie o godz. 15.00 na Placu Śreniawitów.
 11. W październiku od poniedziałku do piątku w górnym kościele będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, zakończenie nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.
 12. W poniedziałek 5 października po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z kl. III, które w maju 2021 roku przystąpią do I Komunii Świętej w Katedrze.
 13. Od wtorku 6 października rozpoczniemy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Zapisy dokonywane będą na pierwszym spotkaniu we wtorek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym. Spotkania będą się odbywać w piątki w godz. 19-21 w Domu Katechetycznym. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dobrze przygotować się do sakramentu Małżeństwa. Kurs przedmałżeński jest ważny dożywotnio.
 14. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.
 15. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony