Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25 września 2022

 1. We wtorek i w środę zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy VIII na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej spotkanie w grupach.
 2. W czwartek (29 września) obchodzimy święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. To także uroczystość odpustowa w parafii pw. św. Michała Archanioła. Suma odpustowa o godz. 18.00. Składamy serdeczne życzenia imieninowe wszystkim solenizantom, a szczególnie ks. Michałowi i ks. Rafałowi: życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki świętych archaniołów i obfitych łask w kapłańskiej posłudze.
 3. Także w czwartek o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się wprowadzenie w medytację słowa Bożego i adoracja eucharystyczna Pana Jezusa.
 4. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00.
 5. W sobotę rozpoczynamy październik – miesiąc różańca świętego. O godz. 17.00 odprawimy wynagradzające nabożeństwo pierwszej soboty i odmówimy różaniec. Po Mszy Świętej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic
 7. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Rozpoczęcie o godz. 15.00 na Placu Śreniawitów.
 8. Także w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej Ruch Światło-Życie naszej parafii (Oaza), zaprasza wszystkie chętne dzieci, młodzież, a także rodziców, na krótką prezentację ruchu z możliwością zadawania pytań. Spotkanie odbędzie się w dolnym kościele.
 9. W piątek (7 października) o godz. 19.00 w Sali Papieskiej rozpoczniemy katechezy przedmałżeńskie. Zapraszamy wszystkich, którzy planują zawarcie związku małżeńskiego. Zapisy odbędą się na pierwszym spotkaniu.
 10. Katedralna Schola Liturgiczna, kontynuując swoją posługę zapoczątkowaną w ubiegłym roku, ogłasza nowy nabór. Zapraszamy osoby w wieku 16-39 lat, które kochają śpiew liturgiczny i chcą wzbogacić scholę swoim głosem (nie trzeba znać nut). Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza: https://forms.gle/cxB8GkVsRpiWGk8k8 Szczegółowe informacje zostaną przesłane drogą mailową. Próby Scholi odbywają się w poniedziałki w Domu Katechetycznym w godzinach 19.00-20.30. Katedralna Schola Liturgiczna pod dyrekcją ks. Juliana Wybrańca podejmuje posługę m.in. podczas Mszy Świętych i nabożeństw w Katedrze.
 11. Bóg zapłać za ofiary na tacę oraz na konto parafialne przeznaczone na remont głównych schodów do naszej świątyni. Dziękujemy także za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na Katolickie Radio VIA w kwocie 5 350 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 12. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W nowym numerze gazetki parafialnej artykuł o świętych Archaniołach oraz propozycje formacji dla dorosłych.
Powrót na górę strony