Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

03 października 2021

  1. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec w naszej Katedrze odmawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
  2. Dzisiaj odbędzie się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Rozpoczęcie o godz. 15.00 na Placu Śreniawitów.
  3. Zapraszamy do włączenia się w Katedralną Scholę Liturgiczną. Schola rozpocznie działalność w grudniu, śpiewając podczas Mszy Roratnich w naszej Katedrze. Zapraszamy wszystkie osoby kochające śpiew (nie trzeba znać nut) w wieku 16-40 lat. Próby będą odbywać się będą w październiku i w listopadzie w poniedziałki w godzinach 19.00-20.30. Zapisy poprzez formularz na stronie internetowej naszej parafii.
  4. W środę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Komisji Charytatywnej.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
  6. Katedralny Chór Chłopięco-Męski Pueri Cantores Resovienses pod dyrekcją Marcina Florczaka zaprasza na Koncert Jubileuszowy z okazji 36-lecia powstania chóru, który odbędzie się 10 października 2021 r. o godz. 13.00 w naszej Katedrze. Koncert będzie poprzedzony Mszą Świętą o godz. 12.00 z udziałem naszego Chóru.
  7. Za tydzień w niedzielę (10 października) przeżywać będziemy Dzień Papieski. Z tej okazji młodzież zbierać będzie fundusze na żywy pomnik św. Jana Pawła II – stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
  8. Od poniedziałku do piątku w górnym kościele będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, zakończenie nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.
  9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
  10. W kancelarii są do nabycia także kalendarze książkowe Ewangelia na każdy dzień, które mogą być doskonałą pomocą w codziennej lekturze Pisma Świętego.
Powrót na górę strony