Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXVIII Niedziela Zwykła

13 października 2019

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w Katedrze w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00.
 2. Przeżywamy Dzień Papieski. Z tej okazji młodzież zbiera fundusze na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
 3. Także dzisiaj przeżywać będziemy ostatnie w tym roku uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.40 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja różańcowa, zakończona Apelem Jasnogórskim i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Nie będzie zatem nabożeństwa różańcowego o godz. 16.00.
 4. W poniedziałek 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Naszą modlitwą obejmujemy nauczycieli, katechetów i tych którzy służą dziełu edukacji i wychowania dzieci i młodzieży. Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Przyjaciół WSD.
 5. W środę (16 października) Szkoła Podstawowa nr 23 im. św. Jana Pawła II przeżywać będzie swoje święto patronalne. O godz. 9.00 w Katedrze zostanie odprawiona Msza Święta, na którą zapraszamy dzieci, wychowawców i rodziców.
 6. W czwartek od godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W piątek 18 października przypada liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich posługujących ludziom chorym.
 8. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość złożenia do puszek dobrowolnej ofiary na misje.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna w 30-lecie powołania Komisji Charytatywnej działającej w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich jej członków i tych którzy wspierają swoimi ofiarami dzieło miłosierdzia.
 10. Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych z naszych rodzin. Przez cały miesiąc będziemy w czasie wypominek modlić się w ich intencji. Kartki, na których można wpisywać imiona zmarłych (najlepiej dużymi, drukowanymi literami i imiona w mianowniku) znajdują się na stoliku za ławkami. Należy je składać w kopertach do skrzynki znajdującej się za ławkami.
 11. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W kancelarii są także do nabycia piękne książkowe kalendarze „Ewangelia na każdy dzień”.
Powrót na górę strony