Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10 października 2021

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski, z tej okazji zbierane są fundusze na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
 2. Także dzisiaj o godz. 13.00 w naszej Katedrze odbędzie się koncert Chóru Chłopięco-Męskiego Pueri Cantores Resovienses. Serdecznie zapraszamy! Po koncercie odbędzie się spotkanie chórzystów w Sali Papieskiej i dolnym kościele, dlatego też podczas Mszy Świętej o godz. 15.00 dolny kościół będzie wyłączony z liturgii.
 3. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec w naszej Katedrze odmawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.
 4. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Przyjaciół WSD.
 5. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Koła Misyjnego, na którym gościem będzie misjonarz ks. Stanisław Marek.
 6. We wtorek (12 października) o godz. 18.00 i w środę (13 października) o godz. 17.00 odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII według wybranych przez nich dni.
 7. We środę (13 października) przeżywać będziemy ostatnie w tym roku uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.40 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja różańcowa, zakończona Apelem Jasnogórskim i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
 8. W czwartek (14 października) obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Naszą modlitwą obejmujemy nauczycieli, katechetów i tych którzy służą dziełu edukacji i wychowania dzieci i młodzieży. O godz. 17.30 zapraszamy na różaniec z nauczycielami i za nauczycieli.
 9. Także w czwartek po Mszy Świętej wieczornej w dolnym kościele odbędzie się katecheza dla dorosłych i młodzieży pt. Objawienie i jego przekaz.
 10. W sobotę (16 października) przypada 43. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Nauczycieli, pracowników, rodziców i uczniów SP nr 23 zapraszamy na różaniec i Mszę Świętą sprawowaną w ich intencji, z okazji Dnia Patrona Szkoły. Po Mszy Świętej odmówimy nowennę do św. Jana Pawła II.
 11. W przyszłą niedzielę (17 października) podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii św. w naszej Katedrze otrzymają różańce.
 12. W dzisiejszą niedzielę w Watykanie ma miejsce inauguracja XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. W naszej diecezji uroczyste rozpoczęcie etapu diecezjalnego tego Synodu odbędzie się w naszej Katedrze w niedzielę 17 października 2021 roku. Porządek tego wydarzenia będzie następujący: godz. 16:00 - modlitwa różańcowa, godz. 16:45 - krótka informacja dotycząca Synodu,  godz. 17:00 - Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Jana Wątroby.
 13. Od poniedziałku do piątku w górnym kościele będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, zakończenie nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.
 14. Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych. Przez cały miesiąc będziemy w czasie wypominków modlić się w ich intencji. Kartki, na których można wpisywać imiona zmarłych (najlepiej dużymi, drukowanymi literami i imiona w mianowniku) znajdują się na stoliku za ławkami. Można je składać w kopertach do skrzynki znajdującej się za ławkami.
 15. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony