Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXX Niedziela Zwykła

27 października 2019

 1. Kończy się październik. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę różańcową, szczególnie dzieciom, które wraz z Siostrą przez cały miesiąc uwielbiały Pana Boga i Matkę Najświętszą.
 2. W poniedziałek 28 października przypada Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 3. Koło Misyjne składa serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na misje w wysokości 6 800 zł i 7 €.
 4. We środę i czwartek od godz. 17.00 spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Dla dzieci i młodzieży może to być już spowiedź przed I piątkiem miesiąca.
 5. W piątek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to także I piątek miesiąca. Msze Święte w naszej Katedrze o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00 (nie będzie Mszy Świętych o godz. 15.00 i 17.00). Główna Msza Święta dla Rzeszowa na cmentarzu Wilkowyja o godz. 14.00. Z racji uroczystości, nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto od 1 do 8 listopada wypełniając określone warunki, możemy raz dziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza.
 7. W sobotę Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej procesja za zmarłych. W pierwszą sobotę o godz. 17.00 różaniec wynagradzający połączony z wypominkami, a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną.
 8. Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na spektakl o życiu Rozalii Celakówny pt. „Idę śladami Króla królów i Pana panów”. Przedstawienie odbędzie się w przyszłą niedzielę 3 listopada o godz. 18.15 w auli A-1 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana 16 C. Wstęp wolny.
 9. Zachęcamy w listopadzie do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominek będziemy odmawiać codziennie w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.00. Wypominki można składać do końca listopada do skrzynki znajdującej się za ławkami.
 10. W przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe z wypominkami o godz. 16.00 i zmiana tajemnic różańcowych.
 11. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W kancelarii można nabyć Kalendarz rolników.
Powrót na górę strony