Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

24 października 2021

  1. Przeżywamy Niedzielę Misyjną. Po każdej Mszy Świętej jest możliwość złożenia do puszek dobrowolnej ofiary na misje.
  2. W tym tygodniu zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach różańcowych, podczas których będziemy modlić się w intencji misji i misjonarzy: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00.
  3. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Wspólnoty Dzieła Intronizacji NSPJ.
  4. We wtorek i środę o godz. 18.00 odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII według wybranych przez nich dni.
  5. W czwartek (28 października) przypada święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Po Mszy Świętej wieczornej w dolnym kościele odbędzie się katecheza dla dorosłych i młodzieży: Jak przekazywane jest Objawienie Boże?
  6. Zachęcamy do spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych. Spowiadamy codziennie 15 min. przed każdą Mszą Świętą, a w piątek i sobotę od godz. 17.00. Dla dzieci i młodzieży może to być już spowiedź przed I piątkiem miesiąca. Prosimy, by nie odkładać spowiedzi na niedzielę.
  7. Od poniedziałku do piątku w górnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, zakończenie nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.
  8. Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych. Przez cały miesiąc będziemy w czasie wypominków modlić się w ich intencji. Kartki, na których można wpisywać imiona zmarłych znajdują się na stoliku za ławkami. Imiona prosimy wpisywać w nieodmienionej, podstawowej formie, zapisane dużymi, drukowanymi literami. Kartki wypominkowe prosimy składać w kopertach do skrzynki znajdującej się za ławkami.
  9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony