Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

10 listopada 2019

 1. Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – poświęcony chrześcijanom w Sudanie Południowym. To najmłodsze państwo świata. Ponad połowa mieszkańców tego kraju głoduje. Dzieci zmuszane są do działań zbrojnych. Po Mszach Świętych można złożyć ofiary do puszek.
 2. W listopadzie zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą
  w formie wypominków odmawiamy codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.00. Wypominki można składać do końca listopada do skrzynki znajdującej się za ławkami.
 3. W poniedziałek 11 listopada Święto Niepodległości. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych. O godz. 10.00 w rzeszowskiej farze celebrowana będzie uroczysta Msza Święta, a po niej dalsze uroczystości na Placu Wolności. O godz. 15.00 na rzeszowskim Rynku odbędzie się koncert „Rzeszów Śpiewa Patriotycznie”. Zabrzmią najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru i orkiestry Jednego Serca Jednego Ducha.
 4. 11 listopada to także wspomnienie liturgiczne św. Marcina. Składamy życzenia imieninowe wszystkim solenizantom, a szczególnie naszemu księdzu Marcinowi: Bożego błogosławieństwa, zdrowia i obfitych łask w kapłańskiej posłudze.
 5. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.
 6. W środę o godz. 17.30 Różaniec fatimski połączony z wypominkami.
 7. Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ zapraszają na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu w ramach ogólnopolskiej nowenny. W naszej Katedrze adoracja rozpocznie się w środę Mszą Świętą o godz. 18.00 i potrwa do czwartku do godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie róże różańcowe i grupy parafialne.
 8. Od czwartku do niedzieli w Sali Papieskiej można obejrzeć prace poświęcone osobie św. Jana Pawła II, wykonane przez dzieci uczęszczające do przedszkola Sióstr Serafitek.
 9. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z wypominkami.
 10. W sobotę 16 listopada zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na nowennę do św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii. W tym miesiącu za wstawiennictwem Świętego Papieża w sposób szczególny chcemy modlić się za parafian, których w tym roku pożegnaliśmy z naszej wspólnoty oraz za pogrążonych w smutku z powodu śmierci swoich bliskich.
 1. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej
Powrót na górę strony