Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

08 listopada 2020

  1. Przeżywamy w dzisiejszą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiarami do puszek możemy wesprzeć chrześcijan żyjących w Republice Środkowoafrykańskiej.
  2. Dziś o godz. 16.00 Różaniec wypominkowy i zmiana tajemnic.
  3. W środę 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych.
  4. 11 listopada to także wspomnienie liturgiczne św. Marcina. Składamy serdeczne życzenia imieninowe wszystkim solenizantom, a szczególnie naszemu księdzu Marcinowi: Bożego błogosławieństwa, zdrowia i obfitych łask w kapłańskiej posłudze.
  5. W piątek o godz. 17.30 Różaniec fatimski połączony z wypominkami.
  6. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominków będziemy odmawiamy codziennie w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.00. Wypominki można składać do końca listopada do skrzynki znajdującej się za ławkami.
  7. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, zakończenie różańcem wypominkowym o godz. 17.30.
  8. W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych) Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania. 
  9. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni. W związku ze zmianami w ograniczeniach ilości osób w miejscach publicznych, w naszej Katedrze może zgromadzić się jednorazowo do 170 osób.
  10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony