Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

06 listopada 2022

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 różaniec za zmarłych oraz zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy także kobiety i mężczyzn, którzy chcieliby włączyć się w modlitwę różańca świętego w koronach różańcowych naszej parafii. Po nabożeństwie można będzie przyłączyć się do poszczególnych róż.
 2. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominków odmawiamy codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.00. Również w każdą niedzielę listopada w intencji zmarłych z wypominków ofiarowana jest Msza Święta. Wypominki można składać do skrzynki przy stoliku za ławkami, a także poprzez formularz na stronie internetowej naszej parafii. [KLIKNIJ]
 3. W poniedziałek (7 listopada) w naszej Katedrze o godz. 19.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta, podczas której, pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby, polecać będziemy Bożemu Miłosierdziu zmarłych kapłanów z naszego dekanatu, w tym zmarłych proboszczów Katedry. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.
 5. W środę (9 listopada) o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Ziemi Świętej w dniach 21–28 stycznia 2023.
 6. Również w środę o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się wprowadzenie w medytację słowa Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej w dolnym kościele odbędzie się katecheza dla dorosłych i młodzieży.
 8. W piątek (11 listopada) obchodzimy Święto Niepodległości. Biskup Rzeszowski udziela na ten dzień wszystkim wiernym dyspensy od zachowania pokutnego charakteru piątku. Główna Msza Święta za Ojczyznę będzie odprawiona w Kościele Farnym w Rzeszowie o godz. 10.00. Msze Święte w naszej Katedrze o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych przy domach i mieszkaniach. Flagi można nabyć w kancelarii parafialnej w Domu Katechetycznym i na stolikach z prasą katolicką. W tym dniu Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 9. Z radością informujemy, że decyzją Rady Miasta Rzeszowa skwer przy zbiegu ul. Strażackiej i Podmiejskiej będzie nosił imię „Ks. Infułata Stanisława Maca”. W najbliższą sobotę (12 listopada) o godz. 15.00 w Katedrze zostanie odprawiona Msza Święta w intencji śp. ks. Maca oraz poświęcona pamiątkowa tablica. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Więcej na ten temat możemy przeczytać w dzisiejszej gazetce parafialnej.
 10. W przyszłą niedzielę (13 listopada) będziemy obchodzić Dzień Ubogich. W ciągu tego tygodnia do kosza za ławkami można składać produkty żywnościowe, a w przyszłą niedzielę parafialna Komisja Charytatywna zbierać będzie ofiary do puszek na rzecz ubogich, także jako pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. O godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Święta za zmarłych członków Komisji Charytatywnej. O godz. 16.00 Różaniec fatimski połączony z wypominkami.
 11. Wspólnota Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na całodobową Adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się w przyszłą niedzielę w dolnym kościele o godz. 20.00 i potrwa do poniedziałku do godz. 17.30. Można wpisać się na konkretną godzinę adoracji na liście znajdującej się na stoliku za ławkami.
 12. Od wtorku do piątku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 13. W kancelarii parafialnej w domu katechetycznym można nabyć Katedralny Kalendarz oraz Kalendarz Rolników.
 14. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony