Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

17 listopada 2019

  1. Dzisiaj obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich. Zachęcamy do modlitwy i podejmowania dzieł miłosierdzia. Komisja Charytatywna rozprowadza torby miłosierdzia, które wypełnione darami, będzie można składać jako pomoc dla ubogich przed świętami Bożego Narodzenia.
  2. W listopadzie zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominków odmawiamy codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.00. Dzisiaj o godz. 16.00 Nieszpory za zmarłych. Wypominki można składać do końca listopada do skrzynki znajdującej się za ławkami.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie bł. Karoliny – patronki naszej diecezji, w czwartek – Ofiarowanie NMP, w piątek św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej.
  4. We wtorek i w środę zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VIII na Mszę Świętą i spotkanie wg harmonogramu poszczególnych grup.
  5. W czwartek od godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W piątek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Oazy.
  7. W przyszłą niedzielę, świętować będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego i zarazem święto patronalne KSM-u i Akcji Katolickiej. Zachęcamy do udziału w centralnej uroczystości w naszej Katedrze o godz. 12.00.
  8. Wraz z Komisją Charytatywną składamy podziękowanie za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek w kwocie 6.910 zł, jako pomoc Kościołowi prześladowanemu. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
  9. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W Kancelarii są do nabycia Kalendarze Rolników.
Powrót na górę strony