Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

14 listopada 2021

  1. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominków odmawiamy codziennie w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.00. Wypominki można składać także poprzez formularz elektroniczny na naszej stronie internetowej [LINK].
  2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Zachęcamy do modlitwy i podejmowania dzieł miłosierdzia. Komisja Charytatywna rozprowadza torby miłosierdzia, które wypełnione darami, będzie można składać jako pomoc dla ubogich przed świętami Bożego Narodzenia.
  3. We wtorek z racji 16. dnia miesiąca po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do przedkładania intencji za wstawiennictwem św. Jana Pawła II do skrzynki umieszczonej na filarze przy ołtarzu-relikwiarium oraz poprzez formularz internetowy.
  4. Decyzją księdza biskupa ks. Michał Rurak został mianowany kanonikiem oraz penitencjarzem katedralnym. Serdecznie gratulujemy! Uroczyste włączenie ks. Michała w poczet Kapituły Katedralnej będzie miało miejsce w czwartek, we wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
  5. Przyszła niedziela (21 listopada) to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 12.00 przewodniczył będzie bp Jan Wątroba.
  6. Zgodnie z poleceniem abpa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiary do puszek na finansowanie działań pomocowych Caritas Polska na terenach przygranicznych.
  7. Zachęcamy do nabycia katedralnego kalendarza na 2022 rok. Można to zrobić po Mszach Świętych w kancelarii parafialnej w domu katechetycznym lub na stoliku za ławkami.
  8. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Małżeństwa, które chciałyby pogłębić swoją więź z Bogiem oraz wzajemne relacje, zachęcamy do przeczytania artykułu w naszej parafialnej o wspólnocie Domowego Kościoła.
Powrót na górę strony