Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13 listopada 2022

 1. Obchodzimy dzisiaj VI Światowy Dzień Ubogich. Komisja Charytatywna zbiera ofiary do puszek na rzecz ubogich oraz jako pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. O godz. 16.00 Różaniec fatimski połączony z wypominkami.
 2. Wspólnota Dzieła Intronizacji NSPJ zaprasza na całodobową Adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się dzisiaj w dolnym kościele o godz. 20.00 i potrwa do poniedziałku do godz. 17.30. Można wpisać się na konkretną godzinę adoracji na liście znajdującej się na stoliku za ławkami.
 3. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominków odmawiamy codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.00. Również w każdą niedzielę listopada w intencji zmarłych wypisanych w wypominkach ofiarowana jest Msza Święta. Wypominki można składać do skrzynki przy stoliku za ławkami, a także poprzez formularz na stronie internetowej naszej parafii.
 4. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Przyjaciół WSD.
 5. We wtorek i w środę zapraszamy na spotkania dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII: o godz. 18.00 Msza Święta, a po niej katecheza.
 6. W środę z racji 16. dnia miesiąca po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji za wstawiennictwem św. Jana Pawła II do skrzynki umieszczonej na filarze przy ołtarzu-relikwiarium oraz poprzez formularz internetowy.
 7. W czwartek o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się wprowadzenie w medytację słowa Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. Od wtorku do piątku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 9. W piątek (18 listopada) przypada liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, współpatronki Diecezji Rzeszowskiej.
 10. Przyszła niedziela (20 listopada) to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 12.00 przewodniczył będzie bp Jan Wątroba.
 11. W przyszłą niedzielę (trzecią miesiąca) składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w parafii. Na ukończeniu jest pierwszy etap renowacji schodów głównych do naszej świątyni – główny podest przed drzwiami. Będziemy już mogli korzystać z wejścia głównego z lewej strony. Jeśli warunki pogodowe pozwolą, renowacji zostaną poddane kolejne stopnie schodowe i obramowanie schodów. Jest to kosztowna inwestycja, stąd Bóg zapłać za ofiary na ten cel składane na tacę i na konto parafialne.
 12. Wczoraj została poświęcona tablica oznaczająca Skwer im. Ks. Infułata Stanisława Maca, natomiast w kancelarii w domu katechetycznym urządzona została wystawa upamiętniająca życie i działalność Ks. Infułata. Zapraszamy do jej obejrzenia.
 13. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony