Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Zesłanie Ducha Świętego

09 czerwca 2019

 1. Świętujemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godz. 16.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W poniedziałek po Uroczystości Zesłania Ducha Świętego obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w naszej katedrze o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Przyjaciół WSD.
 3. Przez cały miesiąc zapraszamy codziennie po Mszy Świętej wieczornej na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa (z wyjątkiem środy i czwartku kiedy będzie przed Mszą Świętą).
 4. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej połączona z nabożeństwem czerwcowym.
 6. W czwartek, 13 czerwca, przeżywać będziemy uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.30 odśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa, o godz. 18.40 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja z figurą Matki Bożej i relikwiami Dzieci Fatimskich, zakończona Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
 7. Również w czwartek 13 czerwca przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To dzień modlitwy o świętość kapłanów. Diecezjalne obchody tego święta odbędą się w naszej katedrze w sobotę 15 czerwca o godz. 9.30.
 8. W sobotę 15 czerwca o godz. 19.00 w naszej świątyni odbędzie się koncert Katedralnego Chóru Chłopięco Męskiego Pueri Cantores Resovienses w Roku Moniuszkowskim. Serdecznie zapraszamy!
 9. Za tydzień w niedzielę Najświętszej Trójcy po Mszy Świętej o godz. 15.00 przy wejściu do dolnego kościoła będzie można zapisać się na 42. Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 28 lipca w naszej katedrze po Mszy Świętej o godz. 15.00.
 10. Komisja Charytatywna składa podziękowanie za ofiary złożone do puszek Caritas na pomoc dla powodzian z naszej diecezji w kwocie 7460 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać!
 11. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 12. W ostatnim czasie została poszerzona ul. Tulipanowa od ul. Łukasiewicza do wjazdu na parking katedralny: po pierwsze ze względów bezpieczeństwa, by umożliwić swobodny dojazd koniecznych służb ratunkowych; po drugie w trosce o pieszych został wykonany chodnik i po trzecie, by ułatwić wymianę i ruch pojazdów między Mszami Świętymi. Niestety wielu kierowców nie dostrzega tej troski i parkuje pojazdy na wjeździe na parking niwecząc podjęte przez parafię i miasto starania. Zostały zatem ustawione zakazy parkowania. Prosimy dostosować się do nich, gdyż jest to droga miejska i mogą zostać nałożone tam mandaty karne. Smuci także fakt, że wiele osób spóźnia  się na Mszę Świętą i parkuje pojazdy niewłaściwie, blokując innych, wielu też z tego powodu wychodzi  wcześniej ze Mszy Świętej. Jest to lekceważenie Mszy Świętej i zarazem brak miłości bliźniego. Podajemy to ogłoszenie do refleksji i rachunku sumienia.
 13. Na parkingu parafialnym został ustawiony kontener na makulaturę w ramach akcji „Makulatura na studnie dla misji w Czadzie”. Prosimy w ciągu tego tygodnia składować makulaturę w kontenerze. Jest zamykany i otwierany w tylnej części.
Powrót na górę strony