Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

31 maja 2020

 1. Świętujemy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godz. 16.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe.
 2. Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, w niedziele o godz. 16.00.
 3. W poniedziałek 1 czerwca obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte
  w naszej Katedrze o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Jest to równocześnie Dzień Dziecka. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkie dzieci i zawierzamy je opiece Matki Bożej.
 4. We wtorek 2 czerwca obchodzimy 29. rocznicę poświęcenia naszej Katedry i wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzeszowie. Dla naszej Katedry jest to ranga Uroczystości.
 5. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To dzień modlitwy o świętość kapłanów.
 8. W kancelarii parafialnej lub telefonicznie prosimy zgłaszać chorych, którzy pragną zaprosić kapłana do domu z sakramentem pokuty i Eucharystii. Zgłoszonych chorych odwiedzimy w pierwszy piątek w  godzinach przedpołudniowych.
 9. W sobotę o godz. 17.00 w dolnym kościele nabożeństwo pierwszej soboty i różaniec.
 10. W przyszłą niedzielę 7 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 we wspólnocie parafialnej będziemy dziękować Panu Bogu za 60 lat kapłaństwa ks. inf. Stanisława Maca. Ta Msza Święta transmitowana będzie również internetowo. Natomiast Msza Święta o godz. 9.00 będzie odprawiona w intencji tegorocznych maturzystów z naszej parafii i diecezji.
 11. Po złagodzeniu restrykcji sanitarnych od dziś nie obowiązuje limit uczestników liturgii w świątyni. Nadal jednak mamy obowiązek zakryć usta oraz nos, a także zachować bezpieczną odległość.
 12. Z dniem 6 czerwca zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.
 13. Codziennie w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 14. Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. W naszej Katedrze od jutra powracamy do spowiedzi w konfesjonałach: w dolnym kościele podczas porannych Mszy Świętych, a wieczorem w kościele górnym od godz. 17.30. W pierwszy czwartek i piątek spowiedź od godz. 17.00. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii wielkanocnej.
 15. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych.
 16. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony