Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2021

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2021

W poniedziałek (1 listopada) przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Obowiązuje niedzielny porządek Mszy Świętych. Główna Msza Święta dla Rzeszowa będzie odprawiona na cmentarzu Wilkowyja o godz. 14.00. W tym dniu przypada również 1. rocznica śmierci ks. inf. Stanisława Maca. Msze Święte za Jego duszę będą odprawione o godz. 7.00 i 10.30, a o godz. 14.00 na cmentarzu Wilkowyja w intencji zmarłych proboszczów Katedry: śp. ks. Jana Delekty oraz ks. inf. Stanisława Maca. Msza Święta o godz. 17.00 będzie odprawiona w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

Nawiedzając z modlitwą w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym kościół lub kaplicę możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto, spełniając określone warunki, możemy przez 8 dowolnych dni listopada uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

We wtorek przypada Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się procesja żałobna w świątyni za zmarłych. Natomiast o godz. 17.30 w modlitwie różańcowej będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu zmarłych parafian, których pożegnaliśmy w bieżącym roku. W tym dniu Kancelaria parafialna jest nieczynna.

W listopadzie zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominków będziemy odmawiać codziennie od wtorku o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.00. Wypominki można składać także poprzez formularz elektroniczny na stronie internetowej naszej parafii [LINK].

Powrót na górę strony