Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Wypominki

Kościół przeżywa i przypomina w listopadzie prawdę wiary o szczęśliwej wspólnocie świętych. W takim duchu możemy przeżyć cały ten miesiąc, w którym przez Słowo Boże przypominamy sobie cel naszego życia, a także powracamy do pytania o naszą wiarę w zmartwychwstanie umarłych, czyli w przyszłości znanej Bogu – każdego z nas.

Znakiem wiary w zmartwychwstanie, a także wyrazem miłości do wszystkich, o których pamięci nie chcemy jedynie przywoływać z wyblakłych zdjęć, lecz prawdziwie spotkać w domu Ojca w niebie, jest nasza modlitwa za zmarłych. Troska modlitewna o zmarłych jest czynem miłosierdzia względem każdego, komu chcemy okazać miłość za doznaną miłość. W ten sposób naśladujemy Jezusa Chrystusa, który wstawia się za każdym człowiekiem.

Dlatego zachęcamy do modlitwy za zmarłych. Miesiąc listopad tradycyjnie przeżywamy w takim duchu, podejmując ten uczynek miłosierdzia.

Zachętą do modlitwy wspólnotowej za zmarłych niech będą wypominki.

Umożliwiamy także przesyłanie imion zmarłych poprzez formularz internetowy, a dobrowolną ofiarę można przesłać na konto parafialne z dopiskiem „Wypominki 2023”.

Bliskich Waszemu sercu zmarłych polecanych w wypominkach będziemy omadlać w codziennej modlitwie różańcowej: poniedzialek-sobota o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00, a także w każdą niedzielę listopada odprawimy za nich Mszę Świętą.

Ofiarę można złożyć na konto Parafii Katedralnej.

Katedra Rzeszowska
Nr konta: 33 1240 4751 1111 0000 5516 1671
Tytuł wpłaty: WYPOMINKI 2023

Za wspólną modlitwę i wszelkie złożone ofiary bardzo dziękujemy.

Wypomnki on-line
Powrót na górę strony