Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

29 października 2023

 1. Wraz z Kołem Misyjnym składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na misje w kwocie 11 450 zł, 10 € i 50 koron. Bóg zapłać! 
 2. Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00. Dla dzieci i młodzieży może to być już spowiedź przed I piątkiem miesiąca. 
 3. W środę (1 listopada) przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Obowiązuje niedzielny porządek Mszy Świętych (7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 15:00, 17:00, 19:00). Główna Msza Święta dla Rzeszowa będzie odprawiona na cmentarzu Wilkowyja o godz. 14.00. W tym dniu przypada również 3. rocznica śmierci ks. inf. Stanisława Maca. Msze Święte za Jego duszę będą odprawione o godz. 7.00 i 10.30, a o godz. 14.00 na cmentarzu Wilkowyja w intencji zmarłych proboszczów Katedry: śp. ks. Jana Delekty oraz ks. inf. Stanisława Maca.
 4. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto, spełniając określone warunki, możemy codziennie od 1 do 8 listopada uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Warunkami odpustu są:
  - wewnętrzna postawa całkowitego oderwania od grzechu, także powszedniego,
  - spowiedź sakramentalna (dla uzyskania kilku odpustów zupełnych wystarczy jedna spowiedź sakramentalna),
  - Komunia św. (przy każdym odpuście),
  - modlitwa zgodnie z intencjami Ojca Świętego (wybór modlitwy do odmówienia w intencjach papieskich pozostawia się wiernym, ale zaleca się Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo).
 5. W czwartek przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00, a o godz. 18.00 Msza Święta z procesją żałobną w świątyni za zmarłych. Natomiast o godz. 17.30 w modlitwie różańcowej będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu zmarłych parafian, których pożegnaliśmy w bieżącym roku. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. W listopadzie zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominków będziemy odmawiać codziennie od czwartku o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.00. Również w niedziele listopada w intencji wypominanych zmarłych będą ofiarowane Msze Święte. Wypominki można składać do skrzynki przy stoliku za ławkami, a także poprzez formularz na stronie internetowej naszej parafii.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 8. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
 9. W I piątek okazja do spowiedzi rano od godz. 6.30, natomiast po południu od godz. 17.00. O godz. 17.30 różaniec wypominkowy oraz Msza Święta o godz. 18.00. O godz. 19.00 będzie odprawiona w naszej Katedrze dodatkowa Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa za zmarłych kapłanów z naszego dekanatu. Zapraszamy do udziału. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 10. Także w piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VII wraz z rodzicami na Mszę Świętą o godz. 18.00 połączoną z wręczeniem modlitewników.
 11. W poniedziałek, wtorek w górnym, a w piątek w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. W I piątek zakończenie adoracji w dolnym kościele Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 12. W I sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszej soboty oraz różaniec wynagradzający połączony z wypominkami. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 13. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 różaniec za zmarłych oraz zmiana tajemnic różańcowych.
 14. Zapraszamy na pielgrzymkę do Jordanii w dniach 5-12 lutego 2024 r. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz w biurze Matteo Travel.
 15. W kancelarii parafialnej w domu katechetycznym można nabyć kalendarz katedralny, album Kościoły Diecezji Rzeszowskiej, kalendarze książkowe Ewangelia na każdy dzień oraz Kalendarz Rolników.
 16. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony