Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

Katedra Rzeszowska

Transmisje z Katedry na żywo na youtube Katedra Rzeszowska na Facebooku

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

19 listopada 2023

 1. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominków odmawiamy codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.00. W przyszłą niedzielę Msza Święta
  w intencji zmarłych z wypominków będzie odprawiona o godz. 7.00. Wypominki można składać do skrzynki przy stoliku za ławkami, a także poprzez formularz na stronie internetowej naszej parafii.
 2. We wtorek odbędzie się spotkanie Wspólnoty Matek. Formacja rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 19:00 w klasztorze ss. Serafitek, następnie adoracja i spotkanie.
 3. W środę (22 listopada) przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia wszystkim, którzy troszczą się o piękno muzyki w naszej Katedrze: naszemu Panu Organiście Wiesławowi Siewierskiemu, Katedralnej Scholi Liturgicznej, Dziewczęcej Scholi Katedralnej, Katedralnemu Chórowi Chłopięco-Męskiemu Pueri Cantores Resovienses, Katedralnej Orkiestrze Dętej oraz dyrektorowi Podkarpackiego Festiwalu Organowego prof. Markowi Stefańskiemu. Życzymy dużo radości z gry, śpiewu oraz służby swoim talentem Panu Bogu i naszej wspólnocie.
 4. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej w dolnym kościele odbędzie się katecheza dla dorosłych i młodzieży.
 5. W każdy piątek zapraszamy do sali domu katechetycznego na spotkanie Oazy w dwóch grupach: na godz. 16.30 dzieci z kl. III-VI, natomiast młodzież z kl. VII-VIII, szkoły średniej i starsi zaczynają o godz. 17.30. Zapraszamy nowe, chętne osoby do wspólnej formacji.
 6. Od poniedziałku do piątku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 7. Przyszła niedziela (26 listopada) to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. To także ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Młodzieży. Z tej okazji w naszej Katedrze podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby gościć będziemy przedstawicieli młodzieży z całej diecezji. W tym dniu po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiary do puszek na remont ośrodka Caritas w Myczkowcach.
 8. Zapraszamy na rekolekcje Matczyna rana, organizowane przez ks. Damiana Ziembę wraz ze wspólnotą Miriam w dniach 1-3 grudnia w Domu Rekolekcyjnym bł. Karoliny Kózki w Rzeszowie-Przybyszówce. Rekolekcje są poświęcone ranie zadanej nam przez Mamę w okresie dzieciństwa i dorastania i jednocześnie poświęcone są tematyce właściwego budowania relacji z dziećmi przez Mamę. Szczegóły w linku [kliknij].
 9. Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Portugalii (odwiedzimy m.in. Fatimę) w dniach 3-10 lutego 2024 r. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz w biurze Matteo Travel. Szczegółowe informacje w dzisiejszej gazetce parafialnej.
 10. W kancelarii parafialnej w domu katechetycznym można nabyć kalendarz katedralny oraz kalendarze książkowe Ewangelia na każdy dzień.
 11. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
Powrót na górę strony